SH191406130
Price:
0.00000 EGP
SH191406130
(0 review)
7 sold in last 24 hours
4 people are viewing this right now
INPUT Characteristics
PDU Input Voltage 220V AC - 250V AC
Maximum Input Amps 16A
PDU Plug Type F Type Plug
Input Cord Length (m) 1.5
Input Cord Length (ft.) 5.
Cable Specefications 3x1.5mm² NYMHY(16AWG)
Protection Control Direct Connected
Control Function Direct Connected.
Input Phase Single Phase
OUTPUT Characteristics
Output Load Capacity 250V AC 16A / 4kVA
Frequency Compatibility 50 / 60 Hz
1. Type of Sockets IEC320 C13 Socket
1. Sockets Qty. 6
Material & Colour Aluminum Anodizing
Depth 44.45mm.
Height 44.45mm
Widht 482.6mm(19")
Environmental Specifications
Operating Temperature 23 F° - 140 F° (-5C° - 60C°)
Storage Temperature -13 F° - 149 F° (-25C° - 65C°)