CH192218130
Price:
0.00000 EGP
CH192218130
(0 review)
3 sold in last 24 hours
19" 2U 18 WAY FRENCH TYPE NFC 61314 SOCKET, 3X1,5 mm² NYMHY CABLE, C14 PLUG ALUMINIUM PROFILE FRAME POWER DISTRIBUTION UNIT
6 people are viewing this right now
INPUT Characteristics
PDU Input Voltage 220V AC - 250V AC
Maximum Input Amps 10A
Input Cord Length (ft.) 5.
Cable Specefications 3x1.5mm² NYMHY(16AWG)
OUTPUT Characteristics
Output Load Capacity 250V AC 10A / 2.5kVA
Frequency Compatibility 50 / 60 Hz
1. Type of Sockets French Socket
1. Sockets Qty. 18
Material & Colour Aluminum Anodizing
Depth 44.45mm.
Height 88.90mm
Weight 1.55 Kg.
Widht 482.6mm(19")
Environmental Specifications
Operating Temperature 23 F° - 140 F° (-5C° - 60C°)
Storage Temperature -13 F° - 149 F° (-25C° - 65C°)